top of page
  • תמונת הסופר/תגלית ניצן

למה כדאי לך לטייל לבד לפחות פעם אחת בחיים

לפני מספר חודשים שיתפתי את העוקבות שלי בטיול ללונדון שעשיתי (מוזמנות לקרוא פה). מיד הוצפתי בשאלה "נסעת לבד?" אכן כן, נסעתי לבד. בהתחלה זה הרגיש לי מוזר שהשאלה הזו עלתה כל כך הרבה פעמים ובהשתהות, כי טיילתי המון לבד וזה כבר מרגיש לי טבעי. ואז, בוקר אחד בלונדון, תוך כדי שאני שותה קפה נזכרתי בפעם הראשונה שטסתי לבד. נזכרתי בתחושות שעברו עלי ואיך הרגשתי. נזכרתי שבהתחלה חששתי מאוד אבל שגם מהר מאוד התחושות האלו התחלפו בתחושת הישגיות וגאווה.זו היתה נסיעת המעבר שלי ללונדון, בראשון למאי 2008. היו איתי שתי מזוודות גדולות וטרולי. נחתי ב-2 לפנות בוקר אבודה, מבולבלת ועייפה. למזלי הזמנתי נהג מונית שיחכה לי בשדה והוא לקח אותי לבית של חברת ילדות שגרה שם. באותו הזמן החברה היתה בסיבוב הופעות באירופה (היא היתה רקדנית שהופיעה בווסט אנד). הדירה שלה היתה מעל רכבת חנויות שהכניסה אליה היתה דרך סמטה צרה ועליית גרם מדרגות תלול.


הכל היה נראה לי שונה, מוזר, אפילו הבתים שם. נכנסתי לדירה, אחרי שהעלתי את כל המזוודות לבד, נכנסתי לחדר השינה והתחלתי לבכות. הרגשתי חסרת אונים, זרה וחסרת ביטחון ואז בבוקר שלמחרת, אחרי שינה עמוקה, יצאתי להסתובב בעיר. פתאום השונה הפך למעניין, המוזר הפך למיוחד והרגשתי בעננים. כל יום שעבר הרגשתי יותר ויותר ביטחון ונהניתי מכל רגע.אין ספק שטיול עם משפחה או חברים מציע חוויות שמגבשות אותנו לכל החיים, אבל האם זה אומר שטיול לבד יהיה פחות מעשיר ומספק? לדעתי, התמודדות עם העולם הגדול לבד היא אחד הדברים המעצימים והמפתחים שאתן יכולות לעשות עבור עצמכן. האם זה מפחיד? כן. האם יצאת מאזור הנוחות שלך? סביר מאוד. אבל לא הייתי ממליצה לכן על זה לולא היתרונות היו עולים על החסרונות. אין ניסיון חיים כמו לטייל לבד וכל אחת צריכה לחוות את זה לפחות פעם אחת בחיים.


הזיכרונות והחוויות שחווים בטיול סולו הם יוצאי דופן, ייחודים, מיוחדים. כדי שתבינו יותר לעומק את היתרונות בלטייל לבד ריכזתי את חמשת הסיבות המשמעותיות למה כדאי לך לעשות זאת:

  1. לטייל לבד בונה ומפתח את הביטחון העצמי שלנו. כשאנחנו יוצאים מאזור הנוחות שלנו אנחנו נאלצים להתמודד עם מצבים חדשים ומאתגרים. בטיול לבד, ללא בן לויה, אנחנו תלויים בעצמנו בלבד וזה דוחף אותנו להיות אקטיביים, יצירתיים ומלאי תושייה. ישנה תחושה של העצמה וגאווה לאורך כל הטיול ואלו תורמים לתחושת ביטחון עצמי גבוהה.

  2. כישורים חברתיים. בטיול לבד לומדים מהר מאוד איך להתחיל שיחות, לפנות אל אנשים ולשמור על ידידות עם המקומיים. כל זה תורם לכישורים החברתיים שלנו ויכול לעזור לנו בעתיד עם יחסים קיימים ו/או חדשים עם אנשים בארץ.

  3. אפשרות ללמוד על עצמך. כשמטיילים לבד יש לנו המון זמן עם עצמנו, מין פסק זמן מרעשי הרקע של הסביבה. וזה זמן מצוין לחשוב, להרהר ולהנות מהחברה של עצמך. שאת יוצאת לעולם לבד- את עלולה למצוא את עצמך.

  4. לא תלויות באף אחד. קרה לכן פעם שהייתן בטיול עם חברים או משפחה והרוב רצה לעשות משהו אחד ואתם משהו אחר? אז בטיול לבד זה לא קורה. אתן אדון לעצמכן. אתן מתכננות לאן ללכת ומתי, אתן יכולות לקבל החלטה על המקום ולשנות את ההחלטות ברגע האחרון.

  5. הכרויות חדשות. טיולים לבד יכולים להוביל לקשרים ידידותיים ארוכי טווח עם המקומיים או מטיילים אחרים. כשאנחנו מטיילים בחברה אנחנו מתפתים לדבר אחד עם השני ופחות עם הסביבה, אבל כשאנחנו לבד אינטרקציות עם הסביבה הן בלתי נמנעות ויכולות להוביל לחברויות וחוויות מדהימות. בנוסף, כשאנחנו לבד אנחנו יותר נגישים לאנשים אחרים לפנות אלינו.

חשוב לי לציין שיש לקחת בחשבון אמצעי זהירות כשמטיילים לבד, סמכו על האינטואיציות שלכן.


הנה מספר תמונות מהטיול האחרון שלי לבד בלונדון, מקווה שיעשה לכן חשק :)


אם התחברתן לחצו על ה- ♥️ כאן למטה והצטרפו לרשימת התפוצה
פוסטים קשורים

הצג הכול
bottom of page